Protez saçın bakımı için gerekli tüm malzemelerin detaylı incelemesi videomuzda bulunmaktadır. Mavi bant, kırmızı bant, süpartape beyaz bant, likit yapıştırıcı, delikli mavi bant ve kullanımları.


Protez saç bantlarının kullanım amaçları, farklı bantların farklı avantajları vardır. Bu bantların incelemesi bu videomuzda.


Protez saç alınırken dikkat edilmesi gereken konu kafa ölçünüzdür. Size büyük gelen protez saç kendi saçınızın üstüne binebilir, potluk yapabilir. Bu durumda havada kalan kısımlardaki saçlar tararken yıkarken daha çok temasa maruz kalacağından daha erken dökülür. Küçük ölçülerde ise açıkta kalan kel kısımlar oluşur. Bu durumların engellenmesi için bez bir mezura ile kel alanınızın önden arkaya ve sağdan sola ölçüsü alınmalıdır. Bu işlemi eski protezinizin üzerinde de yapabilirsiniz. Bununla ilgili detaylı bilgi videomuzda.


Protez saçlarda birçok farklı altyapı bulunmaktadır. Bu altyapılar farklı amaçlar farklı görünümler için üretilmiştir. Bir protez hem çok ince çok doğal olup hem de uzun ömürlü olamaz. Yada sağlam kalın bir protezden mükemmel bir alın çizgisi bekleyemezsiniz. Kullanım şeklinize göre, mesleğinize, hobilerinize göre doğru altyapı seçimi yapmanız protez saç kullanımınızdaki deneyiminizi iyileştirecektir. Bu konu ile ilgili detaylı videomuz aşağıdadır.