Fiyatlar neden bu kadar uygun?

In Uncategorized by dgybz1 Comment

PROTEZ SAÇ FİYATLARI NEDEN FARKLILIK GÖSTERMEKTE

Bir çok protez saç müşterimiz bizlere protez saç fiyatları neden bu kadar farklı aynı malzemeyi farklı firmalar iki üç katı fiyatlara satıyorlar bu işte kalite farkımı bulunuyor diye sormaktalar bu makalemiz bu konuda bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Protez saç fiyatını belirleyen ana unsur kalite değil firmaların koymuş olduğu kar marjıdır. Protez saç , elde her bir saç teli tığlanarak yapılan nakış misali bir üründür. En önemli maliyeti üzerinde kullanılmış olan gerçek saç değil tığlama maliyetidir. Gerçek kısa saç maliyeti toplam maliyetin %5 ni geçmez. Bu ürünün Avrupa da , Amerika da 2000$ veya 2000 Euro ya çalışan bir işçiye 2 ay boyunca tığlatıp Türkiye de 1000$ satılması ticari açıdan mümkün değildir. Protez saçın günümüzde makine ile yapımı da söz konusu değildir malesef makineler tek bir saç telini insan elinin bile zorlanarak attığı 3 düğümü atamazlar. Bu yüzden bu ürünler gelişmiş ülkelerde yapılması ticari açıdan imkansızdır.

Protez saç fiyatını etkileyen en büyük unsur Protez saç alanının büyüklüğüdür.Bu yüzden Tam kalıp (Full Cap) bir protez saç ile Yarım kalıp protez saç arasında nerdeyse 2 katı gibi bir maliyet farkı oluşur.
Bunun dışında uzun saç isteyen müşterilerde 15cm den uzun saç kullanılması ekstra maliyet ortaya çıkarır.
Saç Rengi , Saç Sıklığı ve saçtaki dalga unsurları da az miktarda maliyeti artırabilirler.

Protez saç alt yapılarına Quantum , Foligraf veya Hair + isimlerinin verilmesi onların protez saç dışı bir şey olarak algılanması için kullanılan ticari markalardan başka bir şey değildir.Genelde bu protezler Komple tül veya ön tarafı tül ve düğüm noktası sarartılmış tığ işi , saç sıklığı biraz daha az olan protez saç malzemeleri den başka bir şey değildir.Bu malzemeler her ne kadar doğal dursalar da dayanımları çok düşüktür.3 Ay gibi sürelerde tül kısımlardaki saçlar dökülebilir veya tül bölümler yırtılıp püskülleşebilir.Bu malzemenin kalitesiz olduğu anlamına gelmez.Doğal ve güzel görünen malzemeler genelde tülden yapıldığı için malzemenin doğasında olan bir şeydir. Tül bir malzeme , PVC malzeme kadar dayanıklı değildir ama daha doğal durur.Burada en önemli nokta müşterinin amacıdır.Memur müşterilerimiz genelde Önü az tül PVC veya komple PVC şerit malzemeler tercih etmektedir.Zamanı ve parası olan müşteriler önü komple tül veya komple tül malzemeler tercih etmektedir.Ama bu durum protez saçın kalitesinin kötü veya iyi olduğu anlamına gelmez müşterinin durumu ve amacına yönelik malzeme seçmek müşteri gözünde kaliteyi oluşturur.

Comments

  1. Ben protez sac yaptırmak ıstoyprum fıyaatlar nedir. Mail olursa sevınırım

Leave a Comment