Adım adım bakım işlemi:

Protez Saçın Çıkartılması

Protez saç yıkama

Kremlenen protez saçın taranması

Protez saçın kurutulması

Protez saçın bantlanması

Likit yapıştırıcı uygulanması

Protez saçın yapıştırılması

Nelere Özen Göstermeliyim?

Güneşten gelen UV ışınlar her saçın rengini açtığı gibi protez saçın da renginde açılmaya sebep olur. Protez saç %100 doğal olduğu için bu problem güneşe çıktığınızda başınıza gelebilir.

Bunun için saçınızı evde kendiniz boyayabilirsiniz veya biz bu konuda size yardımcı olabiliriz.

Nasıl Yıkamalıyım? 

Protez saçınızı haftada maksimum 1 2 sefer yıkamanızı öneryoruz.Daha fazlası yarardan çok zarar sağlayabilir. Saçınızın sertleşmemesi için ürünlerimizden totex saç spreyini kullanarak tarama yapabilirsiniz.

Protez Saçı Nasıl Temizlerim?

Protez saçın yapıştırıcıları eninde sonunda yapışkanlığını kaybeder veya yapıştırıcısı akıp sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Bunun için ortalama 2 haftada protez saçın çıkarılıp temizlenmesi gerekir. Bu süreyi belirleyen kullandığınız bant çeşididir.

Hangi Bantı Seçmeliyim?

Kırmızı bant akma yapmaz temizleme solventi ile temizleme gerektirmez fakat dayanım süresi yaklaşık 1 haftadır. Mavi bant ortalama 3 hafta dayanır fakat akma yapar ve solvent ile temizleme gerektirir. Beyaz bant dediğimiz SUPERTAPE bantın dayanımı 4 haftayı bulur, akma yapmaz solvent ile temizleme gerektirmez, suya daha dayanıklıdır fakat bu sebeplerden dolayı diğerlerine göre pahalıdır. Kullanma şeklinize göre size uygun bantı seçebilirsiniz. Bunun dışında bantla birlikte likit yapıştırıcı da kullanabilirsiniz.

Protez Saçı Nasıl Çıkarırım?

Yapışkanlığı gidermek ve saçı kolayca kafadan ayırmak için solvent spreye ihtiyacınız vardır. Solventi protezin bantlı kısmına püskürterek kolayca çıkarabilirsiniz.