Protez Saç Modelleri

Aydın model protez saç

Adana model protez saç

Ankara model protez saç

Antalya model protez saç

Mersin model protez saç

İstanbul model protez saç

İzmir model protez saç

Protez saç modelleri birçok farklı kullanım şekline avantaj sağlamak için farklılıklar göstermektedir. Birçok kullanıcı daha doğal duran altyapıların daha kaliteli olduğunu düşünür fakat durum böyle değil. Daha ince olan altyapı kalınlara göre tabii ki daha güzel görünür fakat ömrü kalın olana göre kısadır.

Aktif bir işte çalışan kişi örneğin kullanıcı motorsiklet kullanıyor, kask takıyor veya çabuk terliyor bu durumlarda önü sırf tül modeller bu kullanıma pek de uygun değildir. Çünkü bant her zaman pu kısmı daha sıkı tutar. Tülde ise bu tutuculuk sınırlıdır.

Estetik protez saç modeli

Bu kişinin başına gelebilecek şeyler protezin önünün kalkması, tül kısmın altta bantın daha çok toz toplaması ve alın çizgisinin kararması, daha sık bant değişmesi gerekeceğinden tül kısmın bant çekildikçe saçaklaşması gibi birçok sıkıntılar.

Fakat kullanıcı örneğin bir sanatçı ise veya özel bir günde spot ışık altında protez saç modelinden en güzel görünümü bekliyor ise en randıman alacağı protezler ince önü tüllü protez saç modelleridir. Kısacası tüllü modeller gerçekten güzel görünümlüdür. Ama emek ister ve eğer bakımlarınızı periyodik olarak yapmazsanız, bakım sırasında bantı çıkartırken daha özenli davranmazsanız ömrü çok kısa olur.

 

Protez Saç Modellerini Neye Göre Seçmeliyim

Bir diğer durumda kendinize şunu sormalısınız. Saçımı kaldırıp geriye tarayacak mıyım? Eğer bu şekilde bir modelle saçınızı taramayı planlıyorsanız en güzel görünümü önü tül modellerde veya ince pu’lu modellerde bulabilirsiniz.

Diğer yanda altyapının çevresinin pu ile çevrili olmasının da birçok avantajı vardır. Öncelikle en büyük avantaj bant yapıştıracak kısımlarda tül yoktur. Ön kısmında milimetrik bir tül alın çizgisini güzelleştirmeye yardımcı olur ve bu tül diğer uzun tüllü modellerdeki gibi patlama çatlama yapmaz. Bu modellerde bakım sürenizde daha esnek olabilirsiniz. Bakımlarınızı daha kolay yapıp protezi daha kolay temizleyebilirsiniz. Ön tarafın kalkması sıkıntısı çok daha az yaşanır. Önü tüllü protez saç modellerinde kullanılan sıvı yapıştırıcılara daha az gerek duyarsınız.

Sağlam protez saç modeli

Anlayacağınız doğallık ile dayanıklılık arasında bir ters orantı mevcuttur. Ne daha dayanıklı protez saç ne de daha doğal duran protez saç modelleri birbirine göre daha kaliteli diye bir durum söz konusu değildir.