Protez Saç Nedir?

In Uncategorized by dgybz

Protez Saç Nedir?

Protez saç tül bir temelin üzerine tığlanmış gerçek insan saçıdır. El işidir.

Tülün alt kısmında PU dediğimiz yumuşak plastik bir malzeme bulunur. Bu kısım altyapıdan altyapıya değişir, birçok kullanım türüne göre kullanım şeklinize göre altyapılar vardır. Bu PU kısmın yardımı ile protez saç sizin kel alanınıza yapıştırılır.

Protez Saç Nasıl Yapıştırılır?

Protez saçın kafaya sabitlemesi için birkaç yöntem vardır ama en yaygın olarak kullanılanı yapıştırma sistemdir. Yapıştırma medikal bantlar ile sağlanır. Medikal bantlar insan cildine uyumludur ve sırf bu amaçla üretilmiş bantlardır. Diğer çift taraflı bantlardan farklıdır. Yapı marketlerdeki çift taraflı bantlar protezde kullanım için elverişli olmayacağı gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Protez Saç Nasıl Kullanılır?

Protez saç kullanırken denize havuza girebilirsiniz. Duşunuzu protezinizle birlikte alabilirsiniz. Medikal bantlar su ile çözülmez. Protez saçı kullanırken dikkat edilmesi gereken şey bakım süresidir. Bazı bantlar 4 haftaya kadar tutuculuğunu koruyabilir fakat bu önerilmez. Genelde protez saç kullanıcısı ortalama 2 haftada bir bakım yapmalıdır. Bu süre mevsimine göre veya kişinin terlemesine, cildinin yağlılığına göre değişebilir.

Protez Saçta Bakım Nasıl Yapılır?

Bakım işlemini protez saç merkezlerimizde yaptırabileceğiniz gibi kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Birçok şehirdışından gelen müşterilerimiz evlerinde kendi bakımlarını yapabilmekteler. Bakımlar için videolarımıza buradan ulaşabilirmişsiniz.