Sıkça sorulan sorular

In Uncategorized by dgybzLeave a Comment

1) Protez saç yapay durur mu sonuç gerçekten iyi olur mu?

Protez saçın iyi olup olmama durumu kişiye özel bir demo ile ayna karşısında gösterilerek karar vermesi sağlanır. Önceden kesilmiş hazır bir protezin kafaya yerleştirilerek aynada görüntüsü müşteriye gösterilir müşteri bu görüntüyü beğenirse ve kullanabileceğini düşünürse aynı gün içinde kesilmemiş uzun bir protez saç kişinin istediği modele göre kesilerek uygulaması sağlanır. Bu sayede müşterinin kafasındaki tüm soru işaretleri ve beklentileri karşılanır. İnternette kullanılan birçok video ve fotoğraf satış amaçlı olup gerçek dışıdır, genelde gerçek saçı olan insanlardan alınmış veya fotomontaj ile normalden daha iyi görünmesi sağlanan içerikler ile bu tarz yanılgıları düşmemek için en iyi yöntem ayna karşısında müşterinin bizzat protez saçı kafasında hissederek ve görerek beklentilerini karşılayıp karşılayamadığını anlaması ile sağlanır.

2) Protez saç hangi ölçülerde bulunur?
Protez saç ölçüleri kişinin kafasındaki kel alan ile orantılıdır. Büyük bir kel alan varsa büyük bir ölçü küçük bir kel alan varsa küçük bir ölçü kullanılmalıdır ölçüden kasıt ayakkabı ölçüsü gibi 36 numaradan 42 numaraya kadar farklı büyüklüklerdir.
Bizim gibi toptan firmalar genelde müşteriyi bekletmemek için tüm ölçüleri ve renkleri elinde stoğunda hazır halde bulundururlar bu sayede müşteri aynı gün içinde kendi özel kalıplı malzemesi gibi kendisine uygun ölçüyü bulup kullanabilir.
Bazı özel durumlarda gerçekten ölçü almak gerekebilir örnek olarak kafasında yanıtlar olan harita gibi normal erkek tipi dökülmesi olmayan kişilerde veya kemoterapi gören , alopesiya gibi hastalığı olan kişilerde Tam kafa kalıbı alınarak yeni protezi hazırlanır. Bunu şöyle açıklayabiliriz normalde 42 numara giyen bir kişi eğer ayağındaki tarak kemikleri biraz daha şişse kendine özel ayak ölçüsü vererek ayakkabıcıya ayakkabı sipariş edebilir aynı mantık protez saç kafa kalıplarında geçerlidir normalde müşterilerin %90 nı standart erkek tipi dökülmesine sahipken geri kalan %10’luk kesim standart dışı özel kalıp aldırmak zorundadır.

3) Protez saçın kullanım ömrü ne kadardır.
Protez saç İnce tül bir malzeme üzerine tığlanmış saçlardan oluşan bir üründür Bu ürün aynı diğer kullandığımız tekstil ürünleri gibi kibar bir şekilde kullanılması gerekir. Demirden çelikten yapılmış uzun süre kullanılabilecek bir ürün değildir. Kalın malzemeler ortalama 1-2 sene ömür beklentisine sahiptir. Ama tecrübeli müşteriler akşamları kafadan tak çıkar yaparak, bakımlarını çok titiz aksatmadan yaparak bu kullanım ömrünü 3 seneye kadar çıkarabilirler.
İnce tülden yapılmış malzemeler ise en hassas olanlarıdır tecrübesiz kullanıcılar bu tarz malzemeleri daha ilk bakımda yanlışlıkla parçalayabilirler.
Amacınız uzun vadeli kullanım ise kalın Ankara modeli gibi PVC malzemeler sizin için daha uygun olacaktır amacınız doğallık ise zamanınız ve paranız varsa tül malzemeler(Aydın Mersin ve Kore tıglaması modelleri) sizin için uygun olacaktır.
Piyasada 5 sene 10 sene ömür boyu Garanti gibi sistemler sunan fakat 5 sene bu garantiyi sunan firmaların daha sonra farklı isimler altında devam edebildikleri eski firmanın kapandığı o yüzden garanti’nin devam edemediği müşterilerin mağdur olduğu gibi durumlar sıklıkla görülmektedir.
Veya bazı firmaların 2 sene garanti verip daha sonra bu garanti’nin arkasında durmadıkları dökülen protezlerin müşteri hatasından döküldüğü bu yüzden garantilerinin geçerli olmadığı gibi sonuçlarla da karşılaşılabiliyor.
Bizim için en makbul kullanım şekli müşterinin kendi bakımına yapabildiği veya düzenli bir şekilde firmamıza gelerek bakımlarını yaptırdığı bir süreçtir. Geciken bakımlar bantın akmasına sebep olur bakan bant saça bulaşır altyapıya bulaşır temizlemeye kalkıldığında saça ve altyapıya zarar verir Bu yüzden bantın akmasına izin vermeden erken zamanlarda bakım yapmak çok mühimdir. Özellikle yaz aylarında Hava sıcak olduğundan dolayı mutlaka erken zamanlarda bakım yaptırmak protezin uzun vadeli kullanılmasına sağlayan ömrünü uzatan bir gereksinimdir.

4) protez saçımı her gün çıkarmak zorunda mıyım?

Birçok müşteri protez saçına her gün çıkarmaz bakımdan bakıma protez saçlar çıkartılır fakat tecrübeli müşteriler protez saçın ömrünü uzatabilmek için akşamları yatmadan evvel protez saçlarını çıkartıp o şekilde uykuya dalarlar Bu sayede yatakta sürtünmeye uğramayan protez zarar görmez daha uzun süre dayanır.
Ama protez kullanıcıların %90’ı protezlerini bakımlar dışında asla çıkarmazlar ve çıkarmak zorunda da değillerdir.
Gusül abdesti ile ilgili kafasında soru işareti olan müşterilerimiz dilerlerse abdestlerini protezlerini çıkartarak da alabilirler. Her ne kadar havayı suyu geçiren bir yapıya sahip olsa da toplu iğne ucu kadar bir noktaya su değmezse gusül kabul olmaz bu yüzden vicdanen rahatsız olan müşterilerimiz protezi nasıl takıp çıkarabileceklerini bizden öğrenebilirler.

5) Protez saçı korumak ve ömrünü uzatmak için nelere dikkat etmeliyim?

Protez saçın Ömür beklentisine uzatmanın en iyi yolu bakımlara erken sürelerde gelmektedir. Cildiniz yağlı ve terli bir yapıya sahipse haftada bir gelmeniz uygun olur diğer firmalar protez saçı satabilmek için ayda bir defa gelmenizin yeterli olacağını söyleyebilirler ancak ayda bir defa gelen müşterileriniz kafalarında koku kaşıntı ve bant akması problemleriyle karşılaşırlar. Protez kafadayken kaşımak kaşınan noktadaki düğümleri kırar ve saçları döker Bu yüzden mutlaka erken sürelerde bakımlara gitmekte fayda vardır ayrıca bantın akması saça bulaşması altyapıya ulaşması çok sıkıntılı bir durumdur Bu bulaşan noktaları temizlemeye çalıştığımızda protez daha fazla hasar alır Bu yüzden bant akmadan erken zamanlarda mutlaka bakım yaptırmakta fayda vardır.

6) Mevcut saçları tıraş etmek gerekir mi

Protez saç uygulanmadan evvel alttaki seyrek bölgenin bulunduğu saçlar kazınmalıdır şeftali tüyü gibi olan seyrek saçlar protezin tam olarak kafaya oturmasına önler Bu yüzden bu bölge tamamen kazınmalıdır. Her bakımda protez çıkartıldığında yine bu bölgede uzayan saçlar kazınmalıdır. Saç varken üzerine protez koymak halı üzerine halı koymak gibi kafada çok komik bir görüntü yaratır. Ayrıca bantlar tutmaz ve kafaya tam oturmaz.

7) Saç protezleri saç derisinde irritasyon yara mantar veya alerji yapar mı?

Bakımlara erken sürelerde gelinmezse kafadaki ter yağ ve deri döküntüleri temizlenemez ve koku kaşıntı mantar oluşturabilir. Bu yüzden bakımları haftada bir yaptıran müşterilerde bu tarz şikayetler asla olmaz ama ayda bir defa gelmeye kalkarsanız kafanızda koku kaşıntı yara mantar olabilir. Burada alerji konusunu ayrı tutuyorum alerji konusu bakımlara erken bile gelse 1000 müşteri de bir kişi de olabilir. Kullanılan malzemeler cilde uyumlu malzemeler olarak fabrikalarda üretilir fakat yıllarıdır kullanilan saç boyaları bile geçmişinde kullanan insanlarda hiç yokken bir anda başlayıp alerji yapabilir. Bu yüzden alerji durumu proteze bağlı değil kişiye bağlıdır cildi protez bantlarına karşı alerjik bir yapıya sahipse bu kişi hiçbir zaman protez kullanamayabilir.

8) Rutin protez saç bakımları için çok para öder miyim

2023 yılı başındayız şu anda protez saç bakım fiyatı 200 liradır.

Berberlerde bile şu anda 50 lira ile 200 lira arası tıraş fiyatı bulunmaktadır Bu yüzden bizim verdiğimiz hizmet çok makuldür.

Verdiğimiz hizmet içinde protez saçın çıkartılması temizlenmesi kapanan tıraş olması saçını yıkanması protez saçın bantlanması ve tekrar kafaya yerleştirilmesini içerir.

9) Protez saç boyanır mı?
Fön çekilebilir mi?

Protez saç koyu renklere boyanabilir açık renklere boyamak protez saçın saçlarına zarar verebilir özellikle bayanların uyguladığı oreal ile saç açma işlemi kendi saçlarını bile yakarken protezdeki cansız saçları mahveder. Bu yüzden saç açmaya çalışmak önerilmez ama güneşin etkisiyle var olan naturel saçlar zamanla renk olarak açılır Bu yüzden ilk zamanlarda olmasa bile 6 ay sonra bir sene sonra saçı koyu renge boyamak gerekebilir.

Fön tabii ki çekilebilir sonuçta bu saçlar sentetik değildir gerçek insan saçıdır ama her gün fön çekerseniz saçta kırıklar oluşabilir Bu da protez saçın ömrünü azaltır görüntüsünü çirkinleştirir.
İnsan saçı kendisine kökten su ve keratin ile beslerken protez saçtaki saçlar maalesef beslenemez Bu yüzden onu dış etkenlerden özellikle fön gibi zarar verici işlemlerden korumak gerekir Ama düğün gibi ayda yılda bir olan durumlarda fön rahatlıkla kullanılabilir.

10) Protez saçta kullandığımız saçlar doğal insan saçımı yoksa sentetik mi

Tek renk olan bütün protez saçlar doğal yüzde yüz insan saçından yapılır sentetik olarak sadece ve sadece içine beyaz saç eklemek gerekirse beyaz kısımlar kullanılır Bu sadece bizim firmamızda değil diğer tüm firmalar da bu şekildedir beyaz kısımlar boyandığında boyanmaması için bu şekilde sentetikten tığlanır.
Diyelim ki sizin saçınızda %20 beyaz kırçıllı bir durum var %20 Kısım sentetik beyazdan geri kalan %80 kısım gerçek saçtan yapılır bu protez boyandığında %20’lik kısım sentetik olduğu için koyu renge boyanmaz Bu sayede daha uzun süre kırçıllı bir saç kullanma şansına sahip olursunuz amaç budur.
Düşünüldüğünün aksine kısa insan saçının kilosu 50 dolar civarındadır her bir proteze 100 gram saç tığlaması yapılır yani protez başına insan saçının maliyeti 5 dolardır , kaliteli yüksek ısıya föne dayanıklı beyaz sentetik saçların kilosu da hemen hemen aynıdır Bu yüzden birçok kişi sentetik protez saçın daha ucuza mal edilebileceğini düşünür veya daha kalitesiz olduğunu düşünür aslında bir protezin maliyetini yaratan en büyük etken tığlama işçiliğidir gerçekten bir işçi bir protezi yaklaşık bir aylık emeği ile tek tek her bir saç teline tül üzerine tığlayarak oluşturur Bu yüzden ucuz sentetik protez saç satıyorlar efsanesi tamamen yanlıştır.
Bir şeyin sentetik olup olmadığını anlamanın en kolay yolu içinden birkaç tel saçı çekip koparıp çakmakla yakmaktır yaktığınızda koku aynı tavuk tütsülediğinizde yanan kıl kokusu gibiyse bu protein yanığı kokusudur Bunu sentetikte asla taklit edemezler sentetik bir malzeme yandığında plastik kokusu verir Bu yüzden yakarak bir şeyin sentetik mi yoksa gerçek saç olup olmadığını ayırmak çok kolaydır.

11) Protez saç belli olur mu?
Protez saç diğer yöntemlere göre çok kolay uygulanan ve aynı günde insanın görüntüsünü 10 sene daha genç gösteren bir sistemdir. Saç ekimi gibi yöntemler çok çetrefilli ve bir sene gibi uzun bir süreçte acılı ve rahatsız sonuçlar yaratabilir ayrıca görüntüsü seyrek bir adamın saç görüntüsü gibidir saç ekimi yapan firmalar asla dökülmeme garantisi vermezler ekilen saçların %60’ı genelde dökülür geri kalan %40’lık dilim ise ilerleyen yıllarda yavaş yavaş dökülebilir bu yüzden protez saç zahmetsiz hızlı ve istediğiniz sıklıkta istediğiniz modelde size kullanım imkanı sunar istediğiniz anda da protez saçı bırakıp saç ekimini deneyebilirsiniz ama uzun yıllardır bizim tecrübemiz genelde saç ektiren müşterilerimiz istedikleri görüntüyü elde edemedikleri için protez saça geçmeyi tercih etmişlerdir.

12) Protez saç kafada sabit durur mu sudan etkilenir mi?

Protez saç kullanan müşterilerimiz rahatlıkla denize havuza duşa banyoya girebilirler su bantları zayıflatsa da protez saçın kafadan düşmesine sebep olmaz bu yüzden denize havuza girmezden evvel erken zamanda bakım yaptırıp yeni bantlarla denize havuza girmekte fayda vardır eski zayıf bantlar ile denize girmek riskli bir işlemdir.

13) Protez saç kullanımı kolay mıdır?

Protez saç kullanımı , bakımlarını erken sürede yaptıran müşteriler için problemsiz ve rahat bir süreçtir ilerleyen yıllarda birçok müşteri kendi bakımlarına kendi yapmayı öğrenir Bu sayede en çetrefilli olan kısım yani bakım kısmı sorun olmaktan kalkar.
Her gülün bir dikeni vardır protez saçın verdiği güzellik bakım için harcanan süreye ve zahmete kesinlikle değer.

14) Protez saç her türlü saç kaybına uygun mudur.

Protez saç ciltte enfeksiyon olmadığı sürece tüm saç kayıplarında uygulanabilir en fazla uygulanan saç kaybı erkek tipi saç dökülmesidir Bu erkeklerde olduğu kadar bayanlarda da karşılaşılan bir durumdur ergenlikten sonra birçok insanda tepe bölgesinde seyrelme ve dökülme olur buna erkek tipi saç dökülmesi denir. Bunun dışında kemoterapi alopesiya ve liken gibi başka rahatsızlıklarda da protez saç kullanılabilir. Bazı Nadir müşterilerimizde kafa yanması yaşayan ve bu yanık bölgede saç kaybı olan durumlarda da protez saç çok rahat ve güzel bir çözümdür.

15) Protez saç hiç saçı olmayan bireylerde de kullanılabilir mi?

Hiç saçı olmayan insanlarda protez saç kullanabilir özellikle kemoterapi gören ve alopesya gibi rahatsızlıklara sahip olan kişiler için çok uygun bir çözümdür.

16) Protez saç kemoterapi tedavisi gören ve geçici saç kaybı yaşayanlara uygulanır mı?

Protez saç kemoterapi için ve geçici saç kaybı için uygulanabilir kemoterapi için yüksek dozlu ilaç alımından önce mutlaka kafa kalıbı verilmelidir uygulanacak protez tam kalıp ve kişiye özel olacağı için yapılmasıminimum 2 -3 ay gibi bir süreç ister. Bu yüzden tedaviye başlamadan 2-3 ay önce protez saçla ilgili kafa kalıbı vermek çok önemlidir.

17) Protez saça karar verdikten sonra süreç nasıl işler.

Kara aşamasında olan veya kararsız olan müşterilerimiz için ücretsiz olarak ayna karşısında demo yapmaktayız bu demoyu beğenen müşterilere aynı gün içinde uygulama sağlanabilmektedir.
Sabahtan gelen müşterimiz demoyu beğenirse bir iki saat içinde yeni protezi uygulanıp kesilerek kafaya monte edilir Bu sayede öğleden sonra istediği saç modeli ile salonumuzdan ayrılabilir.

18) protez saç bakımını kendim yapabilir miyim

Protez saç bakımını uzak şehirlerden gelen birçok müşterimize ücretsiz bir şekilde öğretiriz internete koyduğumuz detaylı videolar ile gelemeyen müşterilerimizde bu bakımları öğrenebilirler. Aynı şehirde bulunan müşterilerimiz ise dilerlerse kendi evlerinde de bu bakımları yapabilirler bakımlar için kullanacakları malzemeler Biz de mevcuttur rahatlıkla satın alabilirler.
Bakım işleminde tavsiyem merkezimizde 2-3 defa bakım yaptırmaları ve bu bakımlar sırasında tecrübe kazanmalarıdır.

19) protez saç kafadan çıkar mı

Protez saç bakımları düzenli olarak zamanında yapılan müşterilerimizde kafadan çıkmaz.
Protez saç ile denize havuza giren birçok müşterimiz bulunmaktadır.
Bantları zayıflamış bakım zamanla geçirmiş müşterilerde ise protez saç gece yatakta sağa sola dönerken veya denize dik bir şekilde balıklama dalarken kafadan çıkabilir Bu yüzden bakımları mutlaka geciktirmeden bantlar akmadan bantlar zayıflamadan yaptırmak gereklidir.

20) hazır kalıp protez saç nedir

Birçok kişi hazır kalıp protez saçın kalitesiz standart ucuz bir malzeme olduğunu düşünmektedir aslında hazır kalıp protez saçlar gerçek anlamda sermayesi olan bu işe para yatırmış toptan firmaların elinde hazır bulunan farklı ölçüdeki farklı renklerdeki saçlardan oluşmaktadır bu saçlar asla kalitesiz değildir amaç müşteriyi bekletmemek ve aynı gün içinde ölçüsüne uygun saç yapabilmektir. Sermayesi parası olmayan firmalar genelde müşterilerine özel kalıp alacaklarına bu aldıkları kalıp için depozito istediklerini belirtirler aldıkları bu depozito ile bizim gibi toptan firmalardan malzeme alırlar yani sizin paranızla size protez alırlar. Hazır kalıp protez saçı daha iyi açıklayabilmek için ayakkabı örneğini sizlere vereceğim günümüzde ayakkabılar fabrikasyon 36 numaradan 42 numaraya kadar seri üretim şekilde yapılmaktadır eski yıllarda ayakkabılar ayakkabı ustaları tarafından kişiye özel ayak kalıbı alınarak yapılırdı , ama günümüzde kalıp alıp ayakkabıyı beklemek çok uzun bir süreç istiyor Bu yüzden birçok kişi seri üretim ayakkabıları tercih etmektedir ama ayakları Taraklı ayağında deformasyon olan insanlarda mutlaka ayak kalıbı alınması zaruridir protez saçta da aynı Kural geçerlidir eğer kafatasınız da bir deformasyon varsa ya da normal olmayan erkek tipi dökülmesine sahip bir kişiyseniz mutlaka kafa kalıba aldırmanız gerekir Bunun dışında %90 standart erkek tipi dökülmelerinde kafa kalıp alınmasına gerek yoktur.
Sonuç olarak standart kalıp hazır kalıp dediğimiz malzemeler kalitesiz değil illaki aynı teknik ile aynı işçilerin elinden çıkmıştır.

21) kişiye özel protez saç nedir

Kişiye özel olarak bir protez saç hazırlamanın amacı kişi de kafa deformasyonu kafa şekil bozukluğu veya Tam kafa kalıbı alınması gibi durumlarda zaruridir Bunun dışında kişiye özel protez saç yapmak ekomik açıdan mantıklı değil boşa para ve zaman kaybıdır.
Kendi öz sermayesi olmayan birçok firma müşterilerden aldığı depozito paraları ile özel kalıp saç yaptığını iddia etmektedir Bu tarz firmaların birçoğu aslında toptan firmalardan saç alarak müşteriye Avrupa’dan Amerika’dan saç getirdiğini söylerler Bu sayede dolar bazında çok faiz fiyatlar isteyebilirler.

22) Protez saçlar nerede üretilir.
Piyasadaki birçok firma fiyat beklentisini yüksek tutmak için müşterilerine protezlerin Avrupa’da Amerika’da kanada’da Hong kong’da üretildiğini söyleyebilir ama protez saçlar işçiliğin ucuz olduğu ülkelerde ancak üretilebilirler bunun sebebi protez saçının maliyetinin %90’ı el işçiliği tığlaması olan el emeğidir eskiden anneannelerimizin tığladıkları dantel işler gibi bir işçi bir protezi bir ay veya daha uzun bir sürede yapar Bu yüzden asgari ücretin en ucuz olduğu Endonezya , Hindistan , Çin (maalesef içinde eskiden ucuz olan işçilik şu an çok yüksek Bu yüzden Çin’deki fabrikalar bile protezleri fason üretim yaptıkları Kuzey Kore gibi işçiliğin ucuz olduğu ülkelere gönderiyorlar) gibi ülkelerde üretim yapılır.

Buradan ürünlerin kalitesiz olacağı sonucu çıkarılmamalıdır ,
Bilâkis bu ülkelerde yapılan ürünler senelerdir bu ürünleri yaptıkları tecrübe sayesinde ve siparişi veren firmanın kalite kontrolü (kalite kontrol olmazsa kalitesiz bir ürün de olabilir bu tamamen firmaya bağlı) sayesinde çok kaliteli olur.
Biz firma olarak endonezya’daki atölyemizi kullanıyoruz Bu sayede kalite kontrol konusunda gelen ürünlerden endişeli değiliz müşterilerimizin bize geri dönüşleri çok olumlu olmaktadır.
Neticede günümüzde iPhone bile Çin’de üretilmektedir.

23) protez saçı kullanmak zor mu

Protez saça alışmak kesinlikle kişiye bağlıdır çok yoğun çalışan bakımlarına gidemeyecek müşteriler için protez saç kullanımı zor olabilir ama bu durum hayatımızdaki tüm diğer kullanımlarda da geçerlidir örnek olarak arabamızın bakımlarını muayenesini zamanında yapamazsak nasıl Biz yolda bırakırsa protez saç da bakımları yapılmadan da kullanımı zor sizi yolda bırakabilecek sorun yaratabilecek durumlar oluşturabilir.

24) protez saç kaşıntı yapar mı

Kaşıntının en büyük sebebi zamanında protez saç bakımlarına gitmeyip çok uzun süre protez saçı kafada tutmaya çalışmaktır her ne kadar suyu ve havayı geçirse de protez saç bantları zamanla erir ve akmaya başlar akan bantlar kafada kaşıntıya sebep olur.

25) protez saç kolay taranır mı

Protez saç tığlamaları serbest stil dediğimiz her yöne taranabilen bir yapıya sahiptir Bu yüzden saç kesildiğinde istediğiniz model ve stilde saçınızı tarayabilirsiniz.

27) protez saç kaç günde bir bakım ister

Protez saç bakımı ile alakalı süre kişinin cildine bağlıdır kişi terli ve yağlı bir cilde sahip ise erken sürelerde haftada bir bakıma gelmelidir eğer cildi kuru tersiz bir yapıya sahipse 15 günde bir gelebilir ama asla bir ay kafada tutmayı önermiyoruz.

28) protez saç yapıştırıcıları zararlı mı

Protez saç için üretilen bantlar ve likit yapıştırıcılar Amerika’da üretilmektedir Bu ürünler Türkiye’ye msds raporu dediğimiz cilde uyumlu veya ciltte kullanılabilen ürünler şeklinde getirilir ama her halükarda alerjik olan ciltlerde (1000 de 1) allerjik egzama gibi problemler yaratabilir.
Maalesef tüm ürünlerde kimyasal içerikler vardır ama en basit saç boyaları bile insanlarda alerjik reaksiyona sebep olabilir bu yüzden genelde sorun bantlarda değil alerjik cilde sahip insanlardadır.

29) protez saçı kimler yaptırabilir

Erkek tipi saç dökülmesi olan insanlar veya kemoterapi gören alopesya gibi rahatsızlıklara sahip olan insanlar protez saç kullanabilirler

30) protez saç bandı nedir nasıl yapıştırılır

Protez saç bandı protezi kafada tutmak için kullanılan çift taraflı şeffaf cilde uyumlu bir banttır. Yapıştırmak ile ilgili internete koyduğumuz bakım videolarında protez saç bandı nasıl yapıştırılır videomuzu izleyebilirsiniz

31) protez saç ile gusül abdesti alınır mı

Protez saç doğası gereği tülden bir malzemedir Bu yüzden havayı suyu geçirebilir ama vicdanen rahatsız hisseden müşterilerimiz gusül abdesti için protez saçı çıkartarak abdestlerini alabilirler.

32) protez saç zaman içinde belli olur mu

İlerleyen süreçte protez saçta saç kayıpları yaşanabilir Bunun dışında Güneş radyasyonu yüzünden saçların rengi açılabilir bu gibi durumlarda protez saç tamire verilip yedek bir protez saç ile yola devam etmek daha mantıklıdır bu sayede dışarıdan tepki görülmez.

33) protez saçın zararları var mı

Alerjik bir cildiniz yok ise ve bakımlara düzenli gidilirse protez saçın hiçbir zararı yoktur. Piyasada yaklaşık 50 yıldır kullanılan bir sistemdir. Bu yüzden kendini ispat etmiş ve problemsiz bir şekilde birçok saç kaybı yaşayan insanın bu sorununu zarar vermeden çözmüştür.

34) protez saç için şampuan var mı

Protez saç için az tuzlu şampuanlar kullanmakta fayda vardır Bunun dışında şampuanın yanında en önemli şey kremdir mutlaka şampuan ve kremi birlikte uygulayıp daha sonrasında kremli bir tarama yapmak saçın ömrünü uzatır ve yumuşaklığını sağlar. Protez saçların üzerindeki saç gerçek insan saçı olsa da insan cildinden beslenmez Bu yüzden dışarıdan bakım kremleri ile protez saçınızı beslemeniz çok önemlidir.

35) nano teknoloji protez saç ile normal protez saç arasındaki fark nedir

Nanoteknolojik protez saç gibi süslü cümleler ile daha yüksek fiyatlarda protez saç satmaya çalışan firmalar insanların aklını karıştırmaktadır. Daha önceleri Kuantum gibi kelimeler kullanıyorlarken günümüzde Nano kelimesine geçtiler.

Protezlerdeki en temel fark protezin kalınlığıdır kalın protezler amaç olarak dayanıklılık için yapılmıştır yani kalitesiz değildir .İnce protezler doğallık için yapılmıştır onlar da kalitesiz değildir ama dayanıklı değildir.
Genelde nanoteknolojik diye bahsettikleri projeler komplo tülden yapılan en ince en doğal duran malzemelerdir ama başta söylediğim gibi burada en önemli olan husus amaçtır amacınız dayanıklılık ise nanoteknolojik ürünler sizin için uygun (altyapı öyle incedir ki 1-2 ayda yırtılabilir) olmayabilir.

Tavsiyemiz bu protezlerin ne olduklarını dokunarak görerek firmalarda karşılaştırmanızdır Bu sayede kafa karıştırıcı kelimeler yerine pahalı olarak gördüğünüz ve bildiğiniz bir ürünü farklı bir firmada farklı bir isim altında görerek daha az maliyetle alabilirsiniz.
Gidin görün dokunun sonra farklı firmalara gidin onların malzemeleri ile karşılaştırın arada fiyat dışında fark göremeyince çok şaşıracaksınız.

Bu tarz kelime oyunları sadece protez saç sektöründe değil aynı zamanda diğer kozmetik ürünler satan firmalarda da yapılır özellikle cilt kremlerinde DNA tamiri yaptığını söyleyen Nanoteknolojik kremler aslında bir efsaneden başka bir şey değildir.

Leave a Comment